O obci

Obec Radkovice u Hrotovic

Obec Radkovice zaujímá polohu ve východní části třebíčského okresu, asi dvacet kilometrů od Třebíče a náleží pod Kraj Vysočina.Příslušnou obcí s rozšířenou působností je rovněž okresní město Třebíč.Katastrální území náleží k celku Jevišovické pahorkatiny. Leží v průměrné výšce 448 metrů nad mořem. Počet obyvatel cca 350.Celková katastrální plocha obce je 1528 ha, z toho orná půda zabírá pouze třicet šest procent. Trochu více než polovina výměry obce je porostlá lesem. Ke vsi patří myslivna a dvě hájovny.

Obecní úřad Radkovice

V obci je vybudována veškerá technická infrastruktura. Kolem poloviny července se koná tradiční pouť. V zimě pořádají sportovci a Svaz žen Radkovice ples. V obci je potravinářský obchod, dvě pohostinství. Je zde zemědělské družstvo, firma Zdeněk Filipský-FILKO-výroba střešní krytiny, několik soukromých zemědělců a drobných podnikatelů. V obci je mateřská škola, knihovna a zdravotní středisko.

Kostel 14ti pomocníků

Za zmínku rozhodně stojí příroda v okolí Radkovic, množství turistických tras, možnosti rekreace a ubytování a zejména  Přírodní park Rokytná


Obchod

Pošta

Hostinec

Autobusová spojení

SK Radkovice

Knihovna

Zdravotní středisko