BĚH MĚSTEM HROTOVICE

11. ročník

21. září 2024

Poznejte nejmladší město na Vysočině jinak.

Poznejte Hrotovice jako skvělé místo pro Váš běh.

BĚH MĚSTEM HROTOVICE je závod ulicemi města, u kterého si na své přijde amatérský i výkonnostní sportovec. Je určen pro celé rodiny. Tuto akci pořádá město Hrotovice na podporu sportování široké veřejnosti. Cílem je motivovat dětí a mládež, ale také generaci dospělých a seniorů k širšímu aktivnímu zapojení do sportovní aktivity v přitažlivé podobě. Smyslem je ukázat, že sportování je zábavné, přínosné, poučné a přitažlivé pro každou věkovou skupinu s nespornými pozitivními přínosy pro fyzické i duševní zdraví lidí, že vede také k prohlubování sociálních kontaktů a morálně volních hodnot člověka.

BĚH MĚSTEM HROTOVICE přináší dětské běhy, běh pro širokou veřejnost od 16 let věku a hlavní 10 km a 5km trať. V rámci celodenní akce se mohou účastníci těšit nejen na běh, ale také na doprovodný kulturní program, který nabízí tanec a hudbu. Letošního ročníku se opět zúčastní JOSEF ZIMOVČÁK desetinásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole. Je tváří, zakladatelem a duší projektu Na kole dětem. Jedná se o sportovně charitativní projekt, který si klade za cíl pomáhat dětem, které prodělali léčbu rakoviny. Zároveň má za cíl přivádět děti i dospělé ke sportu, v jeho případě k cyklistice, a vykouzlit úsměv na dětských tvářích. Josef Zimovčák bude doprovázet běžce na 10 km trati.

V rámci programu bude připraven vzdělávací program k třídění odpadů společností EKO-KOM.

Běh městem byl zařazen do Třebíčského běžeckého poháru

Snahou pořadatelů je dokázat, že závod není jen závodem vysoce trénovaných sportovců, ale společenskou událostí v duchu zdravého způsobu života, kterého se může účastnit kdokoliv.

...a proto pojďme si všichni zaběhat!

Partneři:

banner banner     banner
banner